V Glasgow začíná mistrovství Evropy a čeští plavci nebudou chybět

Ti z vás, kteří na sociálních sítích sledují některé ze známých českých plavců, už to možná vědí, jiní, kteří sledují sportovní relace v televizi, už to také mohou vědět. Přesto, pro ty, kteří o tom ještě neslyšeli, dnes v Glasgow začíná mistrovství Evropy, které potrvá až do 12. srpna. Zde spolu sportovci změří síly rovnou v šesti disciplínách, a to včetně plavání.

Letošní mistrovství Evropy může tak trochu připomínat olympijské hry, do těch však zbývají ještě dva roky. Je to totiž poprvé, co se na mistrovství setkáte hned s šesti disciplínami na jednom místě.

A v jakých disciplínách budou tedy sportovci soupeřit? Kromě již zmíněného plavání se tu ve svých disciplínách předvedou také golfisté, cyklisté, triatlonisté, veslaři nebo gymnasté. To dává smysl, v Glasgow totiž všechna sportoviště jsou. Jen atletika bude probíhat v Berlíně.

Nás ovšem zajímá především plavání. Z českých plavců se jich na mistrovství předvede celkem 15.

Vy tak tedy budete moct sledovat výkony Lucie Svěcené, Jana Micky, Anny Kolářové, Kristýny Horské, Simony Baumrtové, Barbory Závadové, Romana Dmytrijeva, Barbory Seemanové, Aniky Apostalonové, Filipa Chrápavého, Petry Chocové, Jana Čejky, Petra Nováka, Tomáše Franty či Jana Šefla.

Zajímavostí pak je, že pro Simonu Baumrtovou to budou poslední plavecké závody, neboť po nich ji čeká svatba, a ruku v ruce s ní i přijetí příjmení svého partnera Kryštofa Kuby.

  

Ze světových plaveckých es se předvede Adam Peaty, Hannah Miley, Ross Murdoch nebo Duncan Scott.

Co se vodních sportů týče, můžete sledovat jak plavání v bazénu i na otevřené vodě, tak potápění a synchronizované plavání.

Samotné plavání se svými 43 disciplínami proběhne od 3. do 9. srpna, plavání na otevřené vodě se 7  disciplínami v termínu 8.–12. srpna, potápění v rámci 13 disciplín se bude se konat 6.–12. srpna a synchronizované plavání 3.–7. srpna.

O živý přenos z mistrovství se pak postará televizní stanice Eurosport. 

Tak nezapomeňte našim sportovcům držet palce. ;-)Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě