Zkoušeli jsme brýle Speedo Rift pro Mask, jak se nám v nich plavalo?

Testovali jsme atypické plavecké brýle s větším těsněním. Mnoho z vás bylo zvědavých, jak se takové brýle nosí či jak jsou pohodlné. No, uvidíte sami :-)

Vypadají na první pohled jako potápěčské brýle, ale jsou to klasické plavecké. Jen jsou trochu větší a mají větší těsnění. Mnoho lidí je zvědavých, jak se právě tyto brýle nosí a jak jsou příjemné. 

Plavecké brýle Speedo Rift pro Mask

Speedo Rift Pro Mask jsou tvarově brýle “potápěčského“ typu a po prvním nasazení jsem si tak trochu jako potápěč i připadal. Tvarově jsou shodné s brýlemi Speedo Rift Pro, avšak liší se od nich výrazně větším těsněním, což by ve výsledku mělo znamenat větší komfort nošení a také méně otlaků kolem očí.

Foto plaveckých brýlí Speedo Rift pro Mask

Po nasazení se brýle opravdu dokonale “přicucly“ na obličej a vytvořily možná až zbytečně silný podtlak, což je však vždy známkou perfektní vodotěsnosti. Velkým plusem pro mě byl dobrý výhled do všech stran a také proto jsou vhodné zejména pro triatlon. Velice šikovně je řešené utahování pásku přes hlavu, které lze bez problému regulovat i s nasazenými brýlemi. Po celou dobu plavání do brýlí nepronikla jediná kapka vody, což hodnotím velice kladně. Při plavání jsem se však nemohl zbavit zvláštního pocitu, což ale to přičítám tomu, že jsem zvyklý spíš na brýle s menšími očnicemi a celkově méně robustní konstrukci.

Tyto brýle hodnotím kladně pro svou funkčnost a precizní zpracování, ale doporučuji (ostatně jako každé brýle) je před koupí určitě vyzkoušet, protože jsou natolik specifické, že jejich nošení nemusí být úplně každému příjemné.

 

Za tým Sportex.cz

OndraVšechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě