4 dobré rady, jak se pustit do plavání

Asi není potřeba nikoho přesvědčovat o prospěšnosti plavání. Koneckonců důvody, proč se do plavání vůbec pouštět, jsme shrnuli zde. Teď, když už jste tedy skvěle namotivováni, se můžeme pustit do zkoumání toho, jak vůbec s tímto sportem začít.

Cíl, termín, plán

Tato tři slova by se pro vás měla stát každodenní mantrou, pokud jste se právě rozhodli pro jakýkoli sport.

Stejně jako u každého jiného sportu, si nejprve stanovte cíl, odpovězte si na otázku, čeho chcete sportem, v našem případě plaváním, dosáhnout.

Dobře, cíl máme.

Dalším krokem je stanovení deadlinu, protože upřímně, pokud nemáme žádné termíny, necítíme ani potřebu je dodržet. Tím, že si vytvoříme termín, do kterého chceme dosáhnout výsledků, vytváříme tzv. atmosféru řízené naléhavosti (Proto ani nezkoušejte zvykat si na to, že byste stanovené termíny posouvali!).

Jakmile jsme tedy pod tlakem, protože máme cíle dosáhnout v určitém termínu, přichází na řadu tvorba plánu. V plánu si dobře rozvrhněte, co budete dělat, kde a kdy to budete dělat. Tak teď máte našlápnuto na to, abyste si vytvořili báječný zvyk. Ale co dál?

Plavcova výzbroj

Pokud to tedy s plaváním myslíte vážně je načase pořídit si pořádnou výzbroj. A pokud ne pořádnou, tak aspoň takovou, abyste v ní plavání zvládli. Potřebovat určitě budete sportovní plavky, chybět by vám neměly ani plavecké brýle a ani taková plavecká čepička určitě není k zahození. Pokud si nejste jisti, jak si v nepřehledné džungli plaveckého vybavení vybrat to nejvhodnější, pomůže vám naše radírna. Jakmile tedy investujete nemalé množství peněz do výbavy, jistě nebudete chtít, aby vaše peníze přišly vniveč, a proto se do plavání jistě na tuty pustíte.

Zkušený trenér nad zlato

Duležité je položit si zásadní otázku: Chci plaváním dosáhnout nějakých změn – zlepšení kondice, lepší postava, zbavení se bolesti zad apod. – nebo si chci jen tak dáchnout a užívat si lehkosti bytí ve vodě na motivy paní radové. Pokud jste pro první variantu, zkušený trenér se jistě bude hodit, abyste své psí kousky ve vodě zdokonalili a zbavili se chybných návyků při plavání.

Jak u plavání vydržet?

Což o to začít, to by ještě šlo. Ale vydržet, to je teprve prekérka! Mnohem větší šanci, že u plavání vydržíte, máte s trenérem, který vás bude motivovat a provázet po celou dobu tréningu.

Dalším problémem je, že musíte hlavně chtít. A abyste chtěli, musí vás to bavit. Nechcete přeci několik dnů v týdnu dělat něco, co vás nebaví. Takže důvod, proč začít s plaváním najděte nejprve ve své hlavě. Pokud jste tedy prodiskutovali toto téma se svým prokrastinujícím já, které nejraději věci odkládá na později, a ono ustoupilo vašemu naléhání, a to dokonce s příjemným pocitem při pomyšlení na plavání, pak se do toho pusťte!

Tak ať to plave!Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě