Barva očnic u plaveckých brýlí

 

Každá barva očnice má svoji funkci. Víte, jaká je ideální pro vás? 

Chcete zrcadlové nebo barevné?

Očnice plaveckých brýlí se vyrábí v mnoha barvách. Nejoblíbenější jsou určitě kouřové (šedohnědá barva), čiré, modré a zrcadlové. Jaký je mezi nimi rozdíl? Proč se dělají různé barvy? Nejde jenom o design, některá zabarvení mají projasňující účinky ve vodě, jiné naopak tlumí světlo. Například zrcadlově zabarvené čočky odrážejí světlo, pokud se podíváte na plavce, který je má, tak mu do očí neuvidíte, ale on vám ano. Pojďme si představit funkce různě barevných očnic.

Zrcadlové

Zrcadlové (mirrorové) očnice jsou zpravidla tmavší, ale není to pravidlo. Záleží na barvě polykarbonátu a síle mirrorové vrstvy. Brýle jsou velmi vhodné na plavání venku nebo ve venkovních bazénech. Tlumí totiž sluneční světlo a nenamáhají oči. Zrcadlové očnice mohou mít také barevné zabarvení, například do zlata, modra, růžova nebo červena. Je to však pouze designová záležitost.

Zrcadlová očnice plaveckých brýlí

 

Kouřové

Mají podobnou funkci jako zrcadlové s tím rozdílem, že mohou být lehce světlejší. Snižují také celkový jas barev bez nadměrného zkreslení. Záleží to však na odstínu konkrétních brýlí, můžete si tedy vždy vybrat, jak velkou sílu kouřového efektu chcete. 

Kouřová očnice plaveckých brýlí

Modré

Modré očnice jsou navrženy tak, aby snižovaly oslnění od vody a zajišťovaly viditelnost v ostrém světle jak v interiéru, tak venku.

Modrá očnice plaveckých brýlí

 

Fialové/Růžové

Takto barevné čočky nabízejí nejlepší kontrast objektů proti zelenému nebo modrému pozadí, což je dobrou volbou pro venkovní použití.

Fialová, růžová očnice plaveckých brýlí

Žluté/Oranžové

Tyto odstíny očnic prakticky eliminují modrou z barevného spektra, takže všechno se ve vodě zdá ostré a jasné. Také celkově projasní bazén. Ideální do vnitřních prostor.

Žlutá, oranžová očnice plaveckých brýlí

Čiré

Jejich výhodou je, že poskytují jasný pohled bez zkreslování barev. Ideální do vnitřních bazénů.

Čirá očnice plaveckých brýlí

Polarizované brýle

Stejně tak jako sluneční brýle i plavecké se dělají s polarizační úpravou. Polarizovaná skla přinášejí jasnější vidění díky potlačení odlesků a tím i nepříjemného oslnění.

Polarizovaná očnice plaveckých brýlí

Jak funguje polarizace (obrázek vlevo bez polarizovaných brýlí)

Rozdíl pohledu přes polarizované brýle a bez brýlí.

 

Barvy očnic bychom tedy měli. A co typy těsnění očnic? Víme a poradíme v dalším dílu našeho seriálu a plaveckých brýlích.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě