Výměna a vrácení zdarma do 30 dní
Největší plavecký sortiment v ČR
Plavecké prodejny v Praze, Brně a Plzni

Druhy těsnění očnic

Druhy těsnění očnic

Těsnění plaveckých brýlí je část mezi obličejem a pevnou skořápkou očnic. Existuje několik druhů a my vám představíme ty, se kterými se setkáte nejčastěji.

Bez těsnění (skořápky)

I plavecké brýle mohou být bez těsnění. Jedná se o závodní brýle, které mají nízký profil, aby kladly co nejmenší odpor při plavání. Někdy až na úkor pohodlí. Tyto brýle drží na obličeji čistě pomocí podtlaku. Nevýhoda těchto brýlí je, že se na ně hůře zvyká a otlaky zezačátku mohou být až bolestivé. Takovýmto brýlím se většinou říká skořápky či švédské plavecké brýle.

Neoprénové těsnění

Brýle s tímto typem těsnění jsou opatřeny slabou vrstvou neoprenu kolem očnic. Neoprénové těsnění je měkké, ale má nižší životnost. Neoprén se zpravidla časem otlačí, ztuhne či se jinak deformuje. Výhodou tohoto těsnění je vysoký komfort při nošení, ale častokrát na úkor těsnosti.

 

Silikonové těsnění

Tento druh je nejvyužívanější. Silikon je protialergenní a příjemný materiál. Zachovává si dlouhou životnost a nepraská. Velmi záleží na zpracování silikonového těsnění, které může být vylisováno velmi tence či silněji. Náklady na výrobu tence vylisovaného těsnění jsou vyšší, ale je zde vyšší procento komfortu a těsnosti, proto se toto těsnění objevuje spíše u dražších brýlí. Zvláštní je i další druh silikonového těsnění, které připomíná spíše těsnění u potápěčské masky. Přesahuje i přes obočí a spojuje obě očnice brýlí. Je děláno hlavně pro plavce, kterým běžná těsnění nevyhovují či nesedí.

Termoplastická guma

Vysoce kvalitní těsnění. Má podobné vlastnosti jako silikon, ale je pevnější a má delší životnost. Toto těsnění mají kvalitní brýle ve vyšší cenové relaci. Na první pohled je velmi podobné silikonovému. 

 

A teď přesuneme pozornost na nos. Vědeli jste, že existuje hned několik druhů nosníků? Pojďme se na ně mrknout v dalším článku.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Po–Pá 9:00–18:00
O víkendu máme zavřeno
U Průhonu 17
Praha 7 - Holešovice
Zobrazit na mapě

Brno

Po–Pá 9:30–12:00 a 12:30-18:00
O víkendu máme zavřeno
Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Plzeň

Po–Pá 9:30–12:00 a 12:30-18:00
O víkendu máme zavřeno
nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě