Co by nemělo chybět ve výbavě začínajícího plavce

Začínaté s plaváním, nebo jenom potřebujete obměnit plaveckou výbavu a nechcete na nic zapomenout? Tak přesně pro vás je tento článek.

Co je tedy nezbytnou součástí výbavy?

Plavky

Na prvním místě jsou to jistojistě plavky vhodné na trénink. Zapomeňte tedy na dvojdílné bikiny, či koupací šortky a zvolte místo toho pohodlné a uplé, tréninkové plavky. Na výběr je mnoho střihů, značek a barev a tak si jistojistě vybere každý. 

 

 

Plavecké brýle

Jestli-že chcete plavat správně, je důležité strčit hlavu pod vodu. S tím vám pomůžou plavecké brýle, které vám ochrání oči před chlorem a ještě dobře uvidíte pod vodou. 

 

Plavecká čepice

plavecká čepice vypadá pro spoustu lidí komicky, je více než užitečná. Udrží vám všechny vlasy pohromadě a vám tak nebudou zavázet ve výhledu. Vyrábí se v mnoha barvách, velikostech a na výběr jsou i různé materiály. Není nutností, ovšem některé bazény jí vyžadují.

 

 

Ručník

Ač to zní jako automatická věč, ani ručník vám nesmí chybět v plavecké výbavě. Na trhu je nespočet velikostí, barev a materiálů. My však doporučujeme sáhnout po rychloschnoucích ručnících. Zaberou méně místa, fungují stejně dobře jako jiné ručníky a zároveň rychle schnou.

 

Batoh či taška

Aby vám po cestě na bazén vše nepadalo z rukou, je fajn pořídit si plavecký batoh či Meshbag. Jsou vyráběné z prodyšných materiálů, všechny věci vám zůstanou pohromadě a vy tak nemusíte řešit kam jste co položili, nebo že jste v batohu zapomněli vlhký ručník.

 

Plavecké pomůcky

Ty nejsou nutností, ovšem skvěle vám zpestří trénink. Jaké pomůcky vlastně máme a jaké je jejich využití si můžete přečíst v našem dalším článku.

 

 

Co dalšího je fajn mít?

Pořidtě si pantofle, nebo vytáhněte ty, co doma máte. Nejen že ochrání vaše chodidla, ale také zabrání nechtěným úrazům. No a pokuď vám vadí voda v uších či nosu, můžete sáhnout po špuntech do uší a plaveckém skřipci na nos.

A teď už stačí vyrazit na bazén a můžete začít plavat.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě