Tipy na plavecké pomůcky

Plavecké pomůcky jsou skvělým pomocníkem jak pro zlepšení techniky, tak pro zpestření tréninku a záchranou od monotónních tréninků. Společně se teď podíváme, jak a podle čeho vybírat.

Na trhu je nespočet pomůcek a občas je těžké se v tom zorientovat. Pojďme se podívat, jaké pomůcky existují a pro koho jsou které vhodné.

Plavecké desky

Plavecká deska je skvělým pomocníkem pro každého plavce. Je skvělá na trénink kopu, rovná polohu těla a je skvělou oporou pro ty, co si ve vodě ještě nejsou tak jistí. Vyrobena je z pěnového materiálu, takže plave na hladině a je lehce pružná. Některé desky pak mají otvory na prsty, pro snadnější úchop. Vyrábí je např.: Arena, Speedo, Funkita nebo Swimaholic.

Plavecké piškoty

Plavecký piškot je další pomuckou ze základní výbavy, také vhodný pro každého plavce. Využívá se pro trénink paží, rovná polohu těla a pomáhá držet nohy u hladiny. Je vyráběný ze stejného materiálu jako plavecká deska, a tak vám bude na hladině plavat také. Tvar je přizpůsoben mezi nohy, aby pohodlně seděl. Na trhu jsou např. od značek: Tyr, BornToSwim nebo Finis.

Plavecké ploutve

Plavecké ploutve jsou skvělé pro zlepšení techniky kopu, posílení kotníků a dolních končetin, a dorovnávají polohu těla. Pro začátečníky jsou lepší měkčí ploutve. Jejich cílem je zlepšit techniku kopu a nenamáhají tak moc nohy. Ty vyrábí např.: BornToSwim. Tužší ploutve jsou pak lepší pro pokročilejší plavce. Jsou tvrdší, takže si zaručeně dáte do těla a nohy posílíte. Vyrábí je třeba: Arena, Speedo či Tyr. Skvělou kombinací jsou pak ploutve s deskou na trénink nohou.

Plavecké packy

Plavecké packy mají podobnou funkci jako ploutve. Posílíte a zlepšíte s nimi techniku paží a záběru, narovnáte polohu těla a po sundání pacek, ucítíte vodu úplně jinak. Dobrou kombinaci pak tvoří s piškotem. Pro začátečníky jsou skvělé packy s děrováním. Voda jimi protéká, takže nemáte tak veliký odpor, takže se můžete s klidem věnovat technice. Pokročilejší plavci pak sahají po packách bez děrování na posílení paží. Vyrábí je např.: Arena, Finis nebo Mad Wave.  

Další varianta jsou prstové packy. Jsou menší, takže jsou skvělé pro mladší plavce, nenamáhají tolik ramena a posilují jiné části paží. Ty vyrábí např.: Arena, Mad Wave či BornToSwim.

Plavecké šnorchly

Plavecký šnorchl se přidává do plavecké výbavy většinou jako poslední. Rovná polohu hlavy a těla, pomáhá vnímat dech, zvětšíte díky němu kapacitu plic a dává prostor na vnímání techniky celého těla. Je vhodnější pro pokročilejší plavce a vyrábí ho např. značky: Tyr, Speedo, Mad Wave nebo Finis.

Naopak pro nejmenší plavce je skvěly plavecký pás či rybička. Ty vyrábí značka Matuška.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě