Co si s sebou sbalit na otevřenou vodu?

Máte už dost bazénu a lákají vás hladiny otevřených vod? Nejenže byste neměli podcenit fyzickou přípravu, ale také byste se na takové plavání v přírodě měli patřičně vybavit, abyste se vyhnuli případným nepříjemnostem. Co si s sebou tedy vzít, pokud vyrážíte na otevřenou vodu?

Plavky

Když je voda dostatečně teplá. To je asi jasné. Sežeňte si ale nějaké plavky, které vám skvěle padnou. Mohou být i závodní. Skvěle se na otevřenou vodu hodí plavky Aqua Sphere Energize pro muže i ženy. Poskytnou vám komfort a oproti klasickým plavkám do bazénu i zajímavé technologie, kterými na otevřené vodě určitě nepohrdnete.

Neoprén

Je-li voda chladnější, sáhněte raději po neoprénu. Samozřejmě, že pro každého plavce je komfortní jiná teplota, zvažte a poznejte, co vyhovuje vám.

I když jste už vám třeba prošla hlavou myšlenka na podchlazení v chladné vodě, měli byste mít na paměti i druhý extrém, tedy přehrátí. Vaše tělo se při sportovní aktivitě vysoce zahřívá, proto si vyberte takový neoprén, v němž k tomuto nedojde.

Přípravek proti odřeninám, puchýřům a podráždění

I něco takového se hodí. U nás na e-shopu najdete přípravek SBR Trislide. Jde o inovativní výrobek pro plavce, cyklisty, běžce i triatlonisty, jehož úkolem je zamezit vzniku odřenin, půchýřů a podráždění na vnitřní straně stehen, v podpaží, na hrudníku, na krku a v oblasti švů sportovních podpsenek.

Brýle

Plavání na otevřené vodě může zabrat docela dlouho. To je důvod, proč budete potřebovat brýle, které vás ani po delší době nebudou nikde tlačit. Vy se tak alespoň budete moct soustředit na svůj výkon a nikoli na bolest a nepoodlí špatných brýlí. A pokud si nejste jistí tím, jaké brýle si vybrat, projděte si naši sekci Plavecké brýle na triatlon.

Čepička

Opět existují i neoprénové čepičky do chladnějíších vod, které udrží vaši hlavu v teple a zabrání unikání tepla z vaší hlavy. V teplejším počasí klidně sáhněte po silikonové čepičce. Na škodu také není, když bude čepička ozdobna zářivými neonovými barvami, které jsou vidět i na velkou vzdálenost. Takové na našem e-shopu najdete třeba od BornToSwim.

Neoprénové ponožky

První vždy promrzají nejmenší články těla, jako třeba prsty na nohou. Jestli že jste na chlad citlivějsší, určitě není na škodu vyzkoušet neoprénové ponožky nebo neoprénové, trochu víc propracovanější, boty. Ponožky vás nijak při plavání neomezují a zajišťují ještě o něco větší komfort ve studené vodě.

  

Co se ještě hodí

Osuška, jídlo a pití, suché oblečení a také třeba bójku, do níž byste si to klidně všechno mohli složit. A pokud byste nevěděli, jakou bójku vybrat, pomoct by vám mohl tento článek o bójkách.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě