Druhy nosníků

Zaostřeno na typy nosníků u plaveckých brýlí. Zjistěte, jaké jsou rozdíly mezi nosníky u plaveckých brýlí a přijďte si brýle klidně hned vyzkoušet.

Nosní díl

Další věcí, nad kterou můžeme u plaveckých brýlí polemizovat je nosník. Každý typ nosníku má své výhody a nevýhody a každému plavci vyhovuje něco jiného. Na brýlích nejčastěji uvidíte následující typy.

Nastavitelný nosní díl 

Tento typ je většinou fixně připevněný k brýlím a je možné jej posunout do několika poloh. Na nosníku je zpravidla několik drážek, díky kterým můžete očnice přiblížit nebo oddálit. Nastavitelný nosní díl je z měkkého plastu a u některých typů je dokonce podložen kouskem neoprenu pro větší pohodlí v oblasti nosu.

Nastavitelný nosník plaveckých brýlí

Výměnný nosní díl

To je na plaveckých brýlích přesně ta část, která se dá z brýlí bez obtíží vyndat a vyměnit za jinou. Výhodou tohoto typu nosníku je výběr z několika velikostí, které jsou součástí balení. Vhodné pro ty, kteří mají oči blízko u sebe nebo naopak daleko. Jednotlivé díly jsou vyrobeny z pevného plastového materiálu s malými zobáčky na koncích. Tyto zobáčky připevní nosník k očnicím. Vše dokonale zapadá a nikde nevyčnívá konec nosníku.

Výměnný nosní díl plaveckých brýlí

Pevný nosní díl

Tento typ se nedá nijak nastavit. To znamená, že spojení očnic je pevné. Pevné nosníky se dělají z měkkého plastu či silikonu a jsou snadno přizpůsobitelné obličeji plavce. Tento nosník prakticky nemůžete rozbít, což je jeho výhoda oproti ostatním typům.

Pevný, flexibilní nosní díl plaveckých brýlí

A je tu ještě jedna věc, o které je dobré něco vědět, když vybíráte plavecké brýle tak zvolte správně i typ pásku.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě