Jak správně pečovat o neopren

Když už investujete nemalé peníze do neoprenového obleku, tak je dobré vědět, co dělat pro to, aby vám dlouho vydržel. Máme pro vás pár tipů jak prodloužit jeho životnost.

Jak správně pečovat o svůj neopren

Už při koupi neoprenu  je dobré vědět, co dělat pro to, aby vám dlouho vydržel. Každému je asi jasné, že je potřeba nějakého servisu a správného zacházení.

Po každém použití svůj neopren propláchněte čistou vlažnou vodou. Ať už z něj potřebujete dostat sůl, chlór nebo jiné nečistoty z přírodních vod. Jestli používáte speciální přípravky na neopren, tak je nezapomeňte po vyčištění opět důkladně vymýt čistou vlažnou vodou.

Jak se k neoprenu nechovat?

Nikdy neopren nesušte na přímém slunci! Pro zachování elasticity a všech vlastností oblek sušte přehnutý v půlce, naruby a ve stinném suchém prostředí. Nezapomeňte po uschnutí naruby zase oblek obrátit, aby pořádně vyschnul i z vnější strany a nezatuchl.

Při svlékání nespěchejte a nepřišlapávejte si jinou část obleku, abyste uspíšili sundání - dlouhodobě se to nevyplácí a snižujete tím životnost materiálu. Snad nemusíme připomínat, že se neopren nesnáší s pračkou, žehličkou a sušičkou.

Tip na závěr:

Pro snadnější oblékání a svlékání neoprenu použijte přípravek SBR Trislide.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě