Výměna a vrácení zdarma do 30 dní
Největší plavecký sortiment v ČR
Plavecké prodejny v Praze, Brně a Plzni

Jak vybrat plavecké brýle

Jak vybrat plavecké brýle

Jak zvolit plavecké brýle, se kterými se vám bude plavat jedna radost? 

Výběr plaveckých brýlí může být docela oříšek, zvlášť pro ty, kteří si je nemohou vyzkoušet osobně. V naší nabídce nabízíme více jak 200 druhů plaveckých brýlí. V našem průvodci o plaveckých brýlích vám představíme základní typy brýlí a prozradíme vám, pro koho jsou vhodné. Po dočtení si budete umět vybrat ideální kousek pro svá plavecká tempa. Tak jdeme na to!

Brýle pro děti

► Pro první tempa a rekreační plaváčky

Dětské brýle rozlišujeme podle věku na kategorie 2–6 let a 6–14 let. Ty pro ty nejmenší jsou přizpůsobené malým dětským obličejům, aby netlačily a nezatékalo do nich a zároveň jsou z odolných materiálů, aby vydržely dětské vodní hrátky. Mívají širokou lícnici, aby si je děti uměly nasadit samy. 

► Pro malé závodníky

Dětské závodní brýle odpovídají svými kvalitami těm dospěláckým, ale svými rozměry jsou přizpůsobené menším dětským obličejům. Jedná se o brýle z kvalitních materiálů s ochranami proti mlžení. Cena však odpovídá rozměrům, jsou tedy levnější než brýle pro dospělé. 

 

Brýle pro dospělé

► Triatlonisté potřebují rozhled

Triatlonisté potřebují široké zorné pole, aby viděli co se kolem nich děje. Brýle na triatlon bývají proto široké s širokým viděním. Zároveň musí být tyto brýle odolné s vysokým těsněním, aby vydržely případnou srážkou s jiným závodníkem. Kvůli závodům na otevřené vodě mívají často kouřová, zrcadlová či polarizovaná skla. 

► Brýle pro sportovce i rekreační plavce

Brýlí pro rekreační plavce nebo na tréninky je celá řada. Liší se barvami očnic, ale většinou mívají měkké a pohodlné těsnění a snadné nastavování velikosti, např. díky výměnným nosníkům. Brýle jsou buď masivnější maskového typu, nebo klasické s oddělenými očnicemi.

► Speciálně pro dámy

Ženy mají menší obličej a klasické brýle jim často nesedí. Ty speciálně určené pro dámy mívají proto menší očnice, aby se lépe vešly do ženských očnicových důlků. Menší bývají i nosníky, aby brýle lépe seděly. Častěji než unisexové brýle mívají ty dámské rozdvojený pásek, aby lépe držely přes culík. V neposlední řadě tyto brýle mívají něžný dámský design.

► Pro závodníky

Závodní brýle jsou velmi minimalistické a mají nízký profil, aby měly co nejmenší odpor ve vodě. Některé brýle nemají těsnění a očnice se nandávají přímo na oči - říká se jim skořápky a je potřeba si na ně zvyknout. Pokud však preferujete pohodlí, můžete si koupit i závodní brýle s těsněním.

► Plavání pod širým nebem

Některé brýle jsou speciálně určené pro plavání ve venkovních bazénech či na otevřené vodě. Tyto brýle mají zvýšenou ochranu proti UV záření a tmavé očnice, většinou minimálně kouřové nebo zrcadlové. Často bývají také polarizované, čímž poskytují jasnější vidění, poradí si s odlesky i nepříjemným oslněním sluncem. 

► Dioptrické plavecké brýle

Díváte se na svět přes pár dioptrií? Nevadí. Už dávno neplatí, že si lidé s vadou zraku nemohou užít plavání naplno, stačí si vybrat ty správné. Přečtěte si více o dioptrických brýlích.

 

V čem se dále brýle liší, aneb vybírejte ještě podrobněji 

 

Jaká barva očnic je vhodná?

Proč se dělají různé barvy očnic a na co je každá barva dobrá?

Jaké zvolit těsnění?

Rozdíly jednotlivých typů těsnění, jejich výhody a nevýhody.

 

Jaké jsou typy nosníků?

Rozdíly jednotlivých nosníků, jejich výhody a nevýhody. Jaký je nejlepší?

Jaký typ pásku je nejvhodnější?

Jaké jsou typy pásků u plaveckých brýlí a co od nich můžete čekat?

  Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Po–Pá 9:00–18:00
O víkendu máme zavřeno
U Průhonu 17
Praha 7 - Holešovice
Zobrazit na mapě

Brno

Po–Pá 9:30–12:00 a 12:30-18:00
O víkendu máme zavřeno
Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Plzeň

Po–Pá 9:30–12:00 a 12:30-18:00
O víkendu máme zavřeno
nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě