Výměna a vrácení do 30 dní
Největší plavecký sortiment v ČR
Plavecké prodejny v Praze, Brně a Plzni

Jak vybrat plavecké brýle

Kladete si otázku, jak vybrat správně plavecké brýle? V našem článku se dozvíte, jak při výběru postupovat a jaké jsou možnosti při výběru plaveckých brýlí. Jestli váháte a potřebujete pomoci s výběrem, tak se nechte inspirovat a vyberte si nové klidně ještě dnes.

Vyberte si správně plavecké brýle

Rozhodli jste se, že začnete plavat a pořídíte si plavecké brýle nebo si chcete vybrat nové, které budou lépe vyhovovat vašim plaveckým potřebám. Jak ale vybrat ty správné?

V první řadě potřebujete vědět, k jakému účelu plavecké brýle potřebujete a podle toho vybrat správnou kategorii. Chcete brýle na plavání v bazénu nebo venku? Rekreační, triatlonové nebo závodní? Potřebujete dioptrické plavecké brýle nebo vybíráte brýle pro dítě? Na tyto základní otázky je potřeba si odpovědět, abyste se posunuli ve výběru dále.

Jestli máte jasno v základním rozdělení, tak se můžeme podívat na další možnosti. Budete chtít ztmavená skla nebo čirá? Do bazénu, který je hodně osvětlený nebo na venkovní plavání se hodí více zrcadlové nebo polarizované plavecké brýle, které odráží ostré světlo a tím poskytují očím větší komfort při plavání. Pro ještě detailnější rozbor brýlí si můžete přečíst náš článek o rozdílech plaveckých brýlí.

U plaveckých brýlí je také důležitý nosník. Ten může být (převážně u závodních brýlí) vyměnitelný, v různých velikostech nebo pevný, který se adaptuje na tvar nosu a nedá se měnit. V ideálním případě je nejlepší brýle vyzkoušet a zjistit, které vám budou sedět nejlépe. Ne vždy je výběr jen na základě obrázku správný a nemusíte se trefit. Těsnění okolo očnic je převážně z měkkého silikonu, který nevyvolává alergické reakce nebo ve vyjímečných případech může být použitý jiný materiál, například neopren.

 

Nakonec si ještě vyberete pásek, díky kterému brýle pořádně drží nasazené. Pásek může být jednoduchý, dvojitý nebo rozdvojený. Jednoduchý pásek je ideální pro rychlé nasazení a používá se převážně u dětských brýlí. Dvojitý pásek zase lépe sedí na hlavě, protože se dá upravit - jeden níž  a druhý výš. Rozdvojený pásek je kombinace jednoduchého a dvojitého, takový univerzální, když se nemůžete rozhodnout, který zvolit. Přijďte si brýle vyzkoušet k nám do prodejny (Praha, Brno a Plzeň).Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě