Výměna a vrácení zdarma do 30 dní
Největší plavecký sortiment v ČR
Plavecké prodejny v Praze, Brně a Plzni

Jak vybrat plavecké packy?

Jak vybrat plavecké packy?

Plavecké packy jsou skvělým pomocníkem pro zpestření tréninku, pro zlepšení techniky i posílení určitých svalových partií. Pacek je však více druhů, je tedy dobré vědět, po kterých sáhnout pro první tempa a po kterých jako ostřílený plavec. 

Odporové packy Mad Wave MW Paddles

Plavecké packy slouží především k posilování horních končetin, zpestření dlouhých plaveckých tréninků, ale i pro trénink citu k vodě a uvědomění si odporu vody. Plavecké packy se používají na všechny plavecké styly - motýl, znak, prsa i kraul. Jaké jsou typy a v čem se liší?

Finger Paddles (prstové packy)

Tyto packy jsou menší velikosti, nasazují se pouze na prsty ruky a jsou navrženy především pro tzv. sculling neboli pro cvičení pro rozvoj citu k vodě. Prstové packy jsou velmi vhodné pro začátečníky, protože svou velikostí a tvarem nemají velké silové nároky. Prstové packy se mohou používat pro všechny plavecké styly - motýl, znak, prsa i kraul.

Prstové packy Speedo BioFuse Finger Paddles

Klasické odporové plavecké packy

Odporové packy patří jistě k těm nezjnámějším a nejvyužívanějším. Rozdíly mohout být ve velikostech, tvarech a způsobech uchycení k ruce. Jejich využití a doporučení je vždy popsáno u konkrétních pacek. Úkol odporových pacek je především posílení horních končetin.

Packy však vždy pokrývají celou dlaň a měly by být o 10 % větší než ruka. Začínající plavci by si měli vybírat packy, které jsou více profilované a mají více otvorů propouštějících vodu. Tyto packy mají menší odpor, a proto méně zatěžují klouby a vyžadují menší sílu. 

Odporové packy Speedo Fastskin Hand Paddles

Typ úvazu u plaveckých odporových pacek

Ne každý typ pacek vám dovolí různé možnosti úvazu pásku, ale pokud už to půjde, můžete si vyzkoušet jaký úvaz pro vás bude nejpohodlnější. Trochu inspirace zde :-)

Antipaddle (antipacky)

Na rozdíl od tradičních plaveckých pacek, tyto antipacky snižují odpor ruky ve vodě. Napomáhají zlepšit techniku záběrů. Ruka hledá co nejoptimálnější polohu pro záběr a packy plavce nutí více používat záběr předloktí. Antipacky mají zakřivený povrch, někdy do špičky. Tyto packy nejsou často používané a při tréninku se obvykle využívají jen po krátkou dobu. 

Aqua glove (plavecké rukavice)

Plavecké rukavice se používají především pro aquaerobic. Pro plavání jsou v menší míře vhodné také, ale jsou méně obvyklé. Rukavice jsou z měkkého neoprenu a mezi prsty plavce vytváří plavecké blány, které zvyšují odpor ruky ve vodě. 

Doporučené postupy při použití plaveckých pacek

Postupujte pomalu, pakliže s plaveckými packami plavat teprve začínáte, je zapotřebí si na packy zvykat. Začátečníci by měli začínat u menších odporových pacek a poté postupně přecházet k větším packám s větším odporem (pakliže je cílem zvyšovat odpor). Pro zvýšení intenzity doporučujeme i kombinaci s plaveckým piškotem. Ten se dává mezi nohy, zabraňuje kopu a tím se práce rukou zvýší.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

U Průhonu 17
Praha 7 - Holešovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě