Výměna a vrácení do 30 dní
Největší plavecký sortiment v ČR
Plavecké prodejny v Praze, Brně a Plzni

Jak vybrat plavecké packy?

Plavecké packy jsou skvělým pomocníkem pro zpestření tréninkuzlepšení techniky i posílení určitých svalových partií. Pacek je však více druhů, podívejte se, po kterých sáhnout na první tempa, a po kterých jako zkušený plavec. Jaké jsou typy a v čem se liší?

Plavecké packy

Plavecké packy slouží především ke zlepšení plavecké techniky, posilování horních končetin, zpestření dlouhých plaveckých tréninků, ale i pro trénink citu k vodě. To znamená uvědomění si odporu vody. Plavecké packy se používají na všechny plavecké způsoby - motýl, znak, prsa i kraul. Podívejte se na naše video o plavání s packami. 

 

Finger Paddles 

Prstové packy jsou menší velikosti, nasazují se pouze na prsty ruky a jsou navrženy především pro tzv. sculling neboli pro cvičení na rozvoj citu k vodě. Prstové packy jsou velmi vhodné pro začátečníky, protože svou velikostí a tvarem nemají velké silové nároky. Prstové packy se mohou používat pro všechny plavecké způsoby - motýl, znak, prsa i kraul.

Klasické odporové plavecké packy

Odporové packy jsou nejznámější a nejpoužívanější. Rozdíly jsou ve velikosti, tvaru a způsobu uchycení k ruce. Jejich využití a doporučení je vždy popsáno u konkrétních pacek. Úkol odporových pacek je především posílení horních končetin.

Packy však vždy pokrývají celou dlaň a měly by být o cca 10 % větší než ruka. Začínající plavci by si měli vybírat packy, které jsou více profilované a mají více otvorů propouštějících vodu. Tyto packy mají menší odpor, a proto méně zatěžují klouby a vyžadují menší sílu. 

Plavecké odporové packy Speedo Fastskin Hand paddle

Typy úvazu plaveckých odporových pacek

Ne každý typ pacek vám dovolí různé možnosti úvazu pásku, ale pokud už to půjde, můžete si vyzkoušet jaký úvaz pro vás bude nejpohodlnější. U pacek se možnosti úvazu liší, pokud vás zajímají různé možnosti, jak si packy uvázat, tak vyzkoušejte našich pár tipů.

Možnosti úvazu pásku u plaveckých pacek

Antipaddle (antipacky)

Na rozdíl od tradičních plaveckých pacek, tyto antipacky od MadWave snižují odpor ruky ve vodě. Napomáhají zlepšit techniku záběrů. Při používání ruka hledá optimální polohu pro záběr a packy nutí více používat záběr předloktí. Antipacky mají zakřivený povrch, někdy do špičky. Tyto packy nejsou často používané a při tréninku se obvykle využívají jen po krátkou dobu

Plavecké rukavice

Aqua gloves neboli plavecké rukavice se používají především pro aqua aerobic. Pro plavání jsou v menší míře vhodné také, ale jsou méně obvyklé. Rukavice jsou z měkkého neoprenu a mezi prsty vytváří plavecké blány, které zvyšují odpor ruky ve vodě. 

Jak používat plavecké packy

Postupujte pomalu, pokud s plaveckými packami plavat teprve začínáte, na packy je potřeba si zvyknout. Začátečníci by měli začínat u menších odporových pacek a poté postupně přecházet k větším packám s větším odporem (když je cílem zvyšovat odpor). Pro zvýšení intenzity doporučujeme i kombinaci s plaveckým piškotem. Ten se dává mezi nohy, zabraňuje kopu a tím se práce rukou zvýší.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě