Výměna a vrácení do 30 dní
Největší plavecký sortiment v ČR
Plavecké prodejny v Praze, Brně a Plzni

Jak vybrat plaveckou čepičku?

Plavecká čepička je skvělým společníkem pro všechny plavce, a to bez ohledu na jejich výkonnost. Již dávno neplatí, že kdo plave v bazénu s čepičkou, musí být určitě závodní plavec. Plaveckých čepiček je celá řada, různých materiálů, barev, vzorů i velikostí. Pojďte se podívat, proč si čepičku pořídit a jak vybrat tu správnou. 

Proč nosit plaveckou čepici?

Plavecké čepice mají hned několik funkcí. Chrání vlasy před chlorovou nebo mořskou vodou, která je ničí a velmi vysušuje. Příjemnou funkcí je, že čepička drží vlasy sepnuté, aby nevadily při plavání a nikde se nepletly. Můžete si proto pohodlně plavat a nepotřebujete stále odsunovat vlasy z očí. Při plavání v chladnější vodě je výhodou čepičky i to, že drží hlavu a uši v teple. V neposlední řadě čepice snižuje odpor vody, což je předností hlavně u závodních plavců.

Plavecká čepice Swimaholic

Jak vybírat čepici?

Čepičku lze vybrat především podle materiálu nebo podle tvaru. Nejdůležitější je, aby vám dobře seděla a cítili jste se pohodlně. O čepicích na dlouhé vlasy si přečtěte náš speciální článek.

 

 

Materiál plaveckých čepic

 

 

Tvary a druhy plaveckých čepic

Z jakého materiálu mohou být plavecké čepice vyrobeny a jaké jsou jejich přednosti?

 

 

Technologie výroby a jednotlivé typy čepic podle toho jak jsou střižené.

Jak vybrat plaveckou čepici pro děti?

Dětské plavecké čepičky jsou menší než ty pro dospělé a většinou jsou také s dětským motivem. Dětské velikosti jsou univerzální a ve většině případů nejsou dělené na více variant. Pro předškolní děti a děti cca do 8 let tyto plavecké dětské čepičky doporučujeme.

 Dětské plavecké čepice různých motivů 

Berte však v úvahu také délku vlasů. Pokud hledáte čepičku pro dlouhovlasou holčičku ve věku kolem 6 let, automaticky volte mezi plaveckými čepičkami pro dospělé, dlouhé vlasy zvětšují obvod hlavy. Pomocníkem pro výběr jsou velikostní tabulky přiložené v popisku u každé z dětských plaveckých čepic. Pokud má dítě dlouhé vlasy, počítejte vždy s několika cm navíc.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě