Jaké jsou typy dámských plavek?

Nevyznáte se moc v dámských plavkách? Nevadí, odpovíme na vaše otázky, které jsou nejčastější. Jaké jsou typy zad u dámských jednodílných plavek? Existují i dvoudílné dámské sportovní plavky?

Typy dámských sportovních plavek 

Plavky pro ženy mohou být buď jednodílné nebo dvojdílné. V zásadě jsou ale vždy sportovního střihu bez kostic či ozdobných prvků jako jsou zipy, volánky nebo šňůrky. Dámské plavky se liší zejména vykrojením v dolní části a tvarem zad. Spojení ramínek mezi lopatkami zvyšuje pohodlí při pohybu a také zabraňuje zklouzávání ramínek při plavání.

Níže na obrázku můžete vidět možné tvary plavek, nicméně to zdaleka nejsou všechny, protože výrobci se předhání v tom, kdo přijde s čím novým a originálnějším. A některé střihy na bazénu opravdu zaujmou.

Různé vykrojení zad u dámských sporotvních plavek

Typ vykrojení u dámských plavek

Dámské plavky mohou být v dolní části různě vykrojené. Pokud plavky obsahují popis high cut, tak jsou vykrojené hodně. Tento typ opticky prodlouží nohy, ale pro někoho může být nepříjemný. Naopak označení low cut napovídá, že plavky jsou vykrojené málo. Vykrojení se značí jak u jednodílných, tak i dvoudílných plavek. 

 
Dámské sportovní plavky s nízkým vykrojením  Dámské sportovní plavky s vysokým vykrojením
                                                           low cut                     high cut

 

U dámských plavek platí - volte to, co je vám příjemné. Pokud vás plavky při zkoušení budou škrtit, nespoléhejte, že ve vodě povolí. Pro plavecké a tréninkové plavky doporučujeme volit typy ramínek výše uvedené na obrázku. To, že jsou u lopatek spojené, vám zaručí, že vám při plavání nebudou padat z ramen. 

Dvoudílné sportovní plavky

Dvoudílné plavky pro ženy plavkyně se nijak zvlášť neliší od klasických jednodílných. Samozřejmě až na počet kusů. Plavky se neliší svou funkcí, spíše jde o osobní preference každé ženy. Nejedná se však o bikiny nebo podprsenky s vycpávkami. Sportovní dvoudílné plavky mají buď úzká nebo širší ramínka, většinou spojená na zádech, přičemž střihy a způsoby spojení se také liší. 

Výhody - lepší podpora prsou, vhodné pro těhotné, možnost pořídit jinou velikost podprsenky a spodního dílu.

Nevýhody - menší komfort při plavání, bez možnosti tvarování postavy.

 

Dámské dvoudílné plavky barevné Dámské dvoudílné plavky Funkita

Při nákupu dámských plavek platí to samé, jako u pánských, o kterých jsme psali v jiném článku. Plavky musí dobře sedět, musíte se v nich cítit pohodlně a přirozeně. Nic nesmí škrtit, ale ani se nikde krčit nebo plandat. 

Plavky jsou střihově všechny dost podobné, liší se v materiálech. Naštěstí již odzvonilo dobám, kdy jednodílné sportovní plavky byly jen černé a modré, proto si dnes můžete vybírat z mnoha barev a vzorů dle vašeho vkusu. Vybírejte, a pořiďte si nové plavky klidně ještě dnes!Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě