Výměna a vrácení zdarma do 30 dní
Největší plavecký sortiment v ČR
Plavecké prodejny v Praze, Brně a Plzni

K čemu je plavecký piškot?

K čemu je plavecký piškot?

Pokud se nebavíme o malé kulaté svačince, je piškot neboli pullbuoy či plavecká osmička plavecká pomůcka, která se vkládá mezi nohy, čímž je fixuje a tím nutí paže k větší práci. 


 

Piškot je uprostřed prohnutý a úzký, aby si ho mohl plavec pohodlně vložit mezi nohy. Okraje má rozšířené, proto se dobře drží a nevyklouzává. Piškot tak snadno zafixuje nohy k sobě a znemožní plavci, aby jimi kopal. Díky tomu se musí plně soutředit na trénink paží a více je posiluje. 

Piškot také nabízí určitý vztlak, čímž pomáhá plavci udržet tělo v ideální plavecké horizontální poloze. Nemusíte se tedy zabývat tím, že vám nohy klesají ke dnu, ale můžete věnovat plnou pozornost práci paží. 


 

V případě nutnosti se dá piškot použít i jako plavecká deska. Není to však jeho priorita, proto nemá takový vztlak a hydrodynamiku. Bude se tedy více potápět a hůře držet než správná plavecká deska. 

Piškotů je více druhů, různých tvarů a velikostí a různě kombinujících účely piškotu a účely plavecké desky. Všechny jsou však z pěnových materiálů a dobře nadnáší. 

Tip na závěr: Zkuste si piškot posunout od stehen níže, až mezi kotníky. Ještě ho držíte nebo vám uplaval? ;-)Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Po–Pá 9:00–18:00
O víkendu máme zavřeno
U Průhonu 17
Praha 7 - Holešovice
Zobrazit na mapě

Brno

Po–Pá 9:30–12:00 a 12:30-18:00
O víkendu máme zavřeno
Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Plzeň

Po–Pá 9:30–12:00 a 12:30-18:00
O víkendu máme zavřeno
nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě