K čemu slouží odporové plavky?

Jak už název napovídá, odporové plavky zvyšují odpor proti vodě a tím ztěžují a zintenzivňují trénink. Zjistěte, k čemu slouží odporové plavky, a jak je můžete využít pro svůj trénink.

Treninkové plavky Finis Reversible Drag Suit

K čemu slouží odporové plavky?

Drag Shorts neboli odporové plavky jsou speciální plavky, ale především plavecká pomůcka, kterou na bazénech moc nevidíte nebo si jich ani nevšimnete. Jsou určené pro pokročilé plavce, kteří si chtějí ztížit trénink, více si zaposilovat nebo zvýšit fyzickou kondici. Platí zde staré pořekadlo: „Těžko na cvičišti - lehko na bojišti." 

Odporové plavky Mad Wave Drag Shorts

 

Z čeho jsou odporové plavky vyrobené?

Odporové plavky jsou vyrobeny z mesh materiálu neboli ze speciální síťoviny a nosí se vždy přes klasické plavky. Jsou unisexové, proto je mohou navléknout ženy i muži. Síťovina plavek je dvouvrstvá a velmi volná, proto se mezi oběma vrstvami zachytává voda, která ztěžuje plavci pohyb. Tím, jak se plavky zvětší, navíc zvětšují svoji plochu, čímž kazí hydrodynamický tvar těla. Proto musí plavec překonávat větší odpor vody, a tedy na plavání vynaložit více sil.

 

Tip na závěr

Odporový trénink je nejlepší způsob jak budovat plaveckou sílu, vytrvalost a výkon. Vedle suchého tréninku při tahání gum je plavání s odporovými plavkami přirozenější.

Pořád málo? Pro maximalizaci odporu ve vodě se mohou o odporové plavky přidat plavecké packy a plavecký piškot.

Není to taková sranda, jak to vypadá a odpor je dost značný, tudíž plavcům, kteří ještě neovládají správnou techniku, by mohlo používání odporových pomůcek uškodit.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě