K čemu slouží plavecký piškot?

Pokud se nebavíme o malé kulaté svačině, je plavecký piškot neboli pullbuoy plavecká pomůcka, kterou používáme pro nácvik kraulových paží umístěný mezi nohama plavce. Čím blíže je piškot umístěný ke středu těla plavce, tím jednodušší je provádění cviku. Zjistěte více informací o této oblíbené plavecké pomůcce.

Plavecký piškot patří mezi základní plavecké pomůcky a společně s plaveckou deskou, packami a ploutvemi tvoří základní set každého plavce. S těmito čtyřmi základními pomůckami se v plaveckém tréninku setkáte nejčastěji.

 

Plavecký piškot Speedo Elite Pullbuoy

 

Co je plavecký piškot

Piškot je uprostřed prohnutý a úzký, aby se dal pohodlně vložit mezi nohy. Okraje má rozšířené, proto se dobře drží a nevyklouzává. Plavecký piškot tak snadno zafixuje nohy k sobě a znemožní plavci, aby jimi kopal. Díky tomu se musí plně soustředit na trénink paží

 

Piškot také nabízí určitý vztlak, čímž pomáhá udržet tělo v ideální plavecké horizontální poloze. Nemusíte se tedy zabývat tím, že vám nohy klesají ke dnu, ale můžete věnovat plnou pozornost práci paží.

 

Jak správně používat plavecký piškot
 

Pro koho je plavecký piškot vhodný?

Pro výuku začátečníků, kterým plavecký piškot zvedne polohu těla a tím plavcovi pomůže se lépe vyrovnat a soustředit na práci paží. Jeden z nácviku může být „Dobíhačka“ s piškotem, kterou používáme k odstranění nedostatečného vytažení paže v začátku záběru. Při „dobíhačce“ se musí paže potkat ve vzpažení a nutí tak plavce déle setrvat ve vytažené poloze.

 

Pro zkušené a trénované plavce je jeden z nejčastějších plaveckých cvičení plavání s plaveckými packami a piškotem. Docílí se maximalizace intenzity práce paží.

 

 

Tip na závěr:

Pro zvýšení intenzity práce používejte plavecký piškot s kombinací s plaveckými packami.

Zkuste si nedávat piškot pouze mezi stehna, ale umístěte si jej mezi kotníky. Zkuste odplavat 100m s piškotem mezi kotníkama. Co na to vaše břicho? :-)

Nepoužívejte plavecký piškot pouze s kraulovým záběrem. S piškotem zkoušejte znakové, prsové a pro zdatnější i motýlové paže.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě