Výměna a vrácení do 30 dní
Největší plavecký sortiment v ČR
Plavecké prodejny v Praze, Brně a Plzni

K čemu slouží plavecký piškot?

 

Pokud se nebavíme o malé kulaté svačině, je piškot neboli pullbuoy plavecká pomůcka, která se vkládá mezi nohy, čímž je fixuje a tím nutí paže k větší práci. Zjistěte více informací o této oblíbené plavecké pomůcce.

Co je plavecký piškot

Plavecký piškot Speedo Elite Pullbuoy
 

Piškot je uprostřed prohnutý a úzký, aby se dal pohodlně vložit mezi nohy. Okraje má rozšířené, proto se dobře drží a nevyklouzává. Piškot tak snadno zafixuje nohy k sobě a znemožní plavci, aby jimi kopal. Díky tomu se musí plně soustředit na trénink paží a více je posiluje. 

Piškot také nabízí určitý vztlak, čímž pomáhá udržet tělo v ideální plavecké horizontální poloze. Nemusíte se tedy zabývat tím, že vám nohy klesají ke dnu, ale můžete věnovat plnou pozornost práci paží. 

Jak správně používat plavecký piškot
 

V případě nutnosti se může piškot použít i jako plavecká deska. Není to však jeho priorita, proto nemá takový vztlak a hydrodynamiku. Bude se tedy více potápět a hůře držet než správná plavecká deska. Piškotů je více druhů, rozdílných tvarů a velikostí a různě kombinujících účely piškotu a účely plavecké desky. Všechny jsou však z pěnových materiálů a dobře nadnáší.

Ještě nepoužíváte svůj vlastní plavecký piškot? Můžete si vybrat nový hned teď!Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě