Malý plavec u vody. Co nezapomenout vzít do bazénu, k rybníku nebo moři?

Léto před námi, moře, rybníky, bazény venkovní i kryté čekají na dětské plavce-nováčky. Jako každý rok. A jako každý rok si nemálo dětských plavců prožije trauma, které si ponese celý svůj budoucí plavecký život. Bezmocné máchání rukama, voda v očích a puse, strach, křik a pláč. A nervózní rodiče, kteří pokus naučit dítě plavat nakonec třeba i vzdají. Podívejte se, čím dítě k vodě vybavit, aby se nic podobného nestalo.

Plaveckou školu zatím nemáme, připravili jsme pro vás ale soupis základní výbavy, se kterou se stane plavání s dětmi snazším pro vás i pro ně. Koneckonců, plavání je jedním ze sportů, na které se specializujeme.

Nafukovací kruh nechte doma, namísto něj přibalte plavecký pás

Kruh je sice klasika, ale jen na cachtání. Pro výuku plavání se nehodí vůbec,  tlačí totiž tělo do svislé (pro plavce nepřirozené) polohy a příliš nadnáší. Při neopatrném pohybu může navíc  dítě z kruhu vyklouznout, stává se také, že se dítě v kruhu překotí vzhůru nohama. Dostat jej po podobném zážitku zpátky do vody bývá nadlidský úkol.

Nahraďte kruh plaveckým pásem. Také se mu říká plavecký ježek, to proto, jak vypadá  – na textilním pásu s přezkou jsou dílky, které dítě drží nad vodou. Jak se používá? Nasaďte jej kolem pasu, zapněte přezku a hurá do vody. Pás pomáhá dítěti udržet přirozenou plaveckou polohou a nijak neomezuje pohyb rukou ani nohou.

Plavecké pásy máme ve třech velikostech pro děti od 3 let, doporučujeme pořídit vždy větší velikost, pás vydrží déle, přezku lze libovolně posouvat a pás utahovat, stejně tak jde ubírat dílky.  Když dítěti chutná a je to na něm vidět, prostě jen povolíte přezku.

Samozřejmě - pokud je dítě bázlivější a má z vody strach,  nebojte se plavecký pás doplnit nadlehčovacími rukávky.

Vezměte také nudli a pro pokročilejší piškot

Ano, pořád mluvíme o plavání, pořád jsme v „oddělení sportovních potřeb“, i když názvosloví naznačuje mnohé. Vodní nudle a piškot na plavání ale do kuchyně opravdu nepatří. První je plaveckou pomůckou, která nadnáší, je ohebná a dá se dobře chytit do rukou, piškot dětem pomáhá při nácviku pohybu rukou. Jak? Přečtěte si popis přímo u piškotu, který máme na nabídce.

Mimochodem, když přibalíte dětskou plaveckou destičku, nestane se, že by zůstala nevyužita.

Co ještě nezapomenout?

Na špunty do uší, protože takový zánět středního ucha na dovolené není opravdu nic, co by si rodič mohl přát, na čapku vody (pro děti máme s mnoha motivy) a na dětské plavecké brýle.

Zapomněli jsme na něco? Ano. Na dětské plavky. Ty máme na Sportexu také. A to už je asi vše. Přejeme fajn chvíle s malými plavci u vody a loučíme se slovy Sportu zdar!Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě