Práce paží v plaveckém způsobu prsa

prvním díle naší prsařské školy jsme se věnovali správné technice nohou při plavání. Tentokrát se mrkneme na to, jak by měly pracovat ruce.  

I při práci rukou rozlišujeme opět tři fáze, tedy záběrovou (také nazývána přípravná), fázi přenosu a opět splývání.

1) Přípravná neboli záběrová fáze začíná vzpažením horních končetin. Dlaně máme vytočené směrem ven a paže jdou od sebe do stran. Pak se paže ohýbají v loketním kloubu a záběr míří šikmo dolů pod trup. Tady se snažíme zaujmout co největší záběrovou plochu z celé horní končetiny s vysoko položenými lokty. Jakmile dlaně dosáhnou úrovně loktů, přitáhne plavec lokty v úrovni ramen pod hrudník. Při tomto pohybu se plavec dostává do nejvyšší polohy nad hladinu a může provést nádech.

2) Tak a volně se dostáváme k další fázi, tedy fázi přenosu. Ruce vystrčíme vpřed do vzpažení a pokoušíme se napnout lokty. Lokty společně s dlaněmi směřují k sobě.

3) A máme tu závěrečnou fázi, v níž zaujímáme splývavou polohu těla, aby byl odpor vody minimální. Z této fáze pak volně opět přecházíme v první fázi.

Tak co, pomohl vám článek alespoň trochu, nebo stále ještě tápete v tom, jak správně používat při prsařském stylu ruce? Pro lepší představu si neváhejte pustit video z naší plavecké školy. ;-)



Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě