Proč je dobré plavat s trenérem

Nezáleží, jestli trénujete jen tak pro radost, chcete se udržet ve formě a dělat něco pro své zdraví, jste plavecký nadšenec, co by jednou rád zkusil například masters závody, nebo se snad chystáte na triatlon. Mít nad sebou v bazénu trenéra má určitě spoustu pozitiv. Jsou totiž věci, které ani z knížek nenačtete. Vybrali jsme pro vás několik důvodů, proč si někoho takového najít.

 

 

Začínáme

Pokud se chcete učit plavat a následně se někam posunout, je dobré už začít s trenérem. Ten nad vámi bude stát a hned od začátku pohlídá, abyste si nevypěstovali špatné návyky. V případě, že už nejaké máte, vám je pomůže odstranit. Chyby v plavecké technice někdy nemusí být nic strašného, ale kvůli některým chybám si můžete například přetěžovat ramena nebo jiné klouby.

 

Odborný pohled na váš progres a stagnaci

Dalším obrovským plusem je to, že tam s vámi bude někdo, kdo uvidí váš progres, i když máte pocit, že jste se na těch několik týdnů nebo měsíců nikam neposunuli a váš trénink nikam nevede. Bude tam pro vás, když zrovna máte špatný den a cítíte, že to není ono, je tam s vámi, podpoří vás a motivuje k lepším výkonům. Když vidí, že jste opravdu unavení, může reagovat tím, že vám trénink upraví tak, abyste si z něho vždycky odnesli maximum.

 

Specifické požadavky? Žádný problém

Jestli trénujete na triatlon, pomůže vám se specifickou technikou plavání v otevřené vodě a sestaví vám individuální plán tak, abyste zlepšili vaši vytrvalost a zároveň se naučili plavat téměř „zadarmo“. Pokud plavete, abyste se dostali do formy, připraví vám tréninky na míru. Plavcům, co by chtěli zkusit i závody pomůže s rozvržením tréninků a bude přesně vědět, kdy zařadit trénink vytrvalosti a kdy něco rychlého.

 

 

Připravený tréninkový plán

Nejdůležitější je ale to, že budete trénovat pravidelně a bude pro vás mít připravený plán přesně podle vašich potřeb. I když se vám zrovna dnes nebude chtít plavat, budete vědět, že tam na vás někdo čeká a bude vás motivovat.

 

Individuálky versus skupinovky

Hodiny s trenérem nemusí být jen individuální, spousta jich nabízí i skupinové lekce. Můžete si najít plavce se stejnými cíly a tak se motivovat a vzájemně si pomáhat posunout se dál. Ale tohle už je na vašich preferencích, co vyhovuje zrovna vám.

 

 

A jak si teda vybrat správného trenéra?

Je na vás, jestli preferujete trenéra nebo trenérku, ale je několik vlastností, co by měl správný trenér mít. Určitě musí být nadšený pro svou práci, musí mít plavání rád. Pokud se chcete posouvat, je dobré aby měl zkušenost se závodním plaváním nebo triatlonem. Musíte cítit, že má zájem o vás, ne jen o peníze, které za to platíte. Další důležitou věcí je, abyste si sedli i po lidské stránce, budete spolu trávit poměrně dost času, také mu dáváte veškerou svou důvěru v tom, jakým směrem vás povede.

 

Vybrat správného trenéra není jednoduché a možná to nevyjde hned na první pokus, ale plavat s ním za to stojí.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě