Utopte stres v bazénu

Celý den ve spěchu, napětí, v hlavě se odehrává nespočet myšlenkových pochodů, které by se daly popsat jako jeden velký ohňostroj nápadů a starostí. Hlava přemýšlí od momentu, kdy se probudíme do chvíle než opět ulehneme večer do postele na 100 procent. Neustále se soustředíme na to, co bude. 
Nebylo by ale fajn alespoň na půl hodinky se zastavit a vypnout?
Máme pro vás tip jak na to! 
 
Plavání nám přináší stejně jako ostatní sporty řadu zdravotních benefitů. Rovněž nám ale může poskytnout i velkou psychickou úlevu a oproti jiným sportům je tato úleva mnohdy větší, než například u běhu. 
Běžci mi určitě dají zapravdu, že ne vždy se podaří u běhu zcela vypnout a soustředit se pouze na přítomný okamžik. Ale ve vodě je to úplně jiné. V momentě, kdy skočím do bazénu, nastává klid. Soustředím se jen na sebe a pohyb ve vodě. 
 
 
Voda vám dá vždy velmi rychlou zpětnou vazbu, pokud se byť jen na moment zamyslíte nad něčím jiným než je plavání. Nebylo by to poprvé, kdy jsem si kvůli nepozornosti lokla chlorované vody. A jak asi všichni víte, chlorovaná voda není zrovna nic dobrého. Minimálně za mě tedy ne. 
 
Proč právě plavání?
Velkou výhodou plavání je, že oproti ostatním sportům jsou otřesy na naše klouby a kosti minimální, v podstatě žádné. Proto lze plavání považovat za prostředek relaxace a svým způsobem i je to i aktivní regenerace, pokud se soustředíte i na jiné sporty než jen plavání. 
 
Plavání je totiž jedním z nejvíce komplexních sportů. Během různých stylů zapojujeme všechny svalové skupiny. Sice v jiném pořadí, ale neustále se účastní i ty nejmenší svaly v těle. A právě i proto si myslím, že je plavání jedním z nejlepších způsobů jak v dnešní nelehké době alespoň na chvíli vypnout a soustředit se alespoň na chvíli sám na sebe. 
 
 
Jako po každé fyzické aktivitě, tak i po plavání se nám vyplavují pozitivní hormony - endorfiny a serotoniny. A právě díky těm se cítíme tak skvěle! Hormony na nás působí v každou denní dobu, takže ať už jdete vyplavat stres hned po ránu, během oběda nebo až na večer výsledek je vždy stejný a úžasný!
 
Na závěr
Mě osobně velmi pobaví nechápavé výrazy lidí v mém okolí, že se v pondělí v 7 hodin ráno usmívám od ucha k uchu. Ale vždy směle odvětím, že voda a pohyb dělají divy. 
Tak šup do bazénu ať máte hezčí den! 


Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě