Záhada dětských monoploutviček vyřešena!

Poslední dobou jsme si lámali hlavu nad tím, proč nám dětské monoploutvičky mizí ze skladu rychlostí světla. Jak se zrovna tento artikl dostal do seznamů dětských přání? Že by běžela nějaká osvětová kampaň na ploutvové plavání, o které ještě nevíme? Vedle jak ta jedle. Odpověď nám dala až jedna maminka, která si nesla ploutvičky k naší pokladně.

 

“To ten seriál, co běží v televizi, Stačí přidat vodu se jmenuje. Je to o třech kamarádkách, které se mění v mořské panny. Naše malá Zuzka na to nadšeně kouká a strašně si přála vyrazit na bazén taky s takovou ploutvičkou, no, dyť znáte děti…”

Známe!:-) A jejich nadšení pro vodní hrátky je nám velmi sympatické. A tak jsme tu s pár tipy pro malé (i odrostlé) mořské panny, aby jim to vlnění s ploutvičkou dobře šlo.

Ještě než obujete ploutvičku

Dětská monoploutvička není pouze hračka, ale taky pravé nefalšované vybavení pro plavání. Určitě se tedy ujistěte, že se vaše malá mořská víla (či vílák) nebojí plavání pod vodou a zvládá základy delfiního kopu - nejdříve bez ploutviček. Některé děti si kop snožmo a vlnivý pohyb potřebují trénovat déle, jiné ratolesti chytnou “delfiní” styl hned. Tak jako tak platí, že ploutvičky dětem nazujeme až v momentě, kdy získají potřebnou jistotu bez nich. Totéž platí i pro dospělé plavce, bazén není vhodné místo pro nepromyšlené experimenty.

 

Pokud nemáte po ruce trenéra plavání, který by s vámi ladil plavecký styl do dokonalosti, zkuste si delfiní kop "nakoukat" na videu a pak vše pomalu i s dětmi zkoušet na bazéně. Na tomto videu můžete vidět správný pohyb těla i ve zpomalených záběrech.

 

Aby bota dobře seděla

Dětské monoploutve Finis Mermaid Swim Fin “rostou” spolu s dítětem - velikost můžete upravovat v rozmezí 33-39 EU. Odrostlejším dětem a juniorům padne spíše model Finis Aquarius Fin s botičkou o velikosti 36-43 EU. Nebo si je můžou půjčovat sourozenci mezi sebou, velikost si vždycky rychle upraví. Pokud by i přes pečlivé naštelování ploutvička hůře seděla, vřele doporučujeme nasadit neoprénové ponožky či polo ponožky a ploutev až na ně. Dětem i dospělým pak vybavení krásně drží na noze, radost se rozvlnit!

 

Co kromě monoploutví mořská víla ocení?

Musíme vás varovat - spousta dětí si plavání s monoploutvičkami oblíbí natolik, že je pak jejich odchyt z bazénu velice obtížný. Buďte za to rádi ;-) A pokud se vaše dítko pro plavání pod hladinou opravdu nadchlo, můžete mu do výbavy pořídit i dětský šnorchl vedený přes čelo. Díky němu si váš junior užije podvodního vlnění bez nutnosti vykukovat nad hladinu kvůli nádechu.

    

Klasickým doplňkem pro malé potápěče jsou pak kvalitní brýle. Takové, které dobře sedí, děti si je hbitě nasadí i samy a mají přes ně parádní výhled. O těch už jsme psali v našem článku o plavání u moře, tak koukněte a nasajte inspirarci.     

 

V zámoří se plavání ve stylu mořské panny věnují tisícovky nadšenců - mezi nimi jsou jak malé děti, tak i dospělé dámy a dokonce také muži. Na ploutve si nasazují fešácké kostýmy, zdobí se šminkami a v plné parádě se pak potkávají na hromadných srazech. A na jeden takový slet se můžete kouknout ve videu níže, no není to krásná podívaná? :-)

 

Uvidíme, zda se tento trend chytne i v naší české kotlině. My jsme rozhodně pro a voláme: "Mořské panny na bazény!"

 

AnčíNeoprenové ponožky Finis Footbooties
S
M
L
Neoprenové ponožky Finis Footbooties
399 Kč
Odešleme do 5 pracovních dnů
Ponožky Finis Skin Socks
S
M
L
Ponožky Finis Skin Socks
499 Kč
Varianty skladem

Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě