Zpátky do (plavecké) školy!

Vybíráte novou výbavu pro vašeho plaváčka? Plavecké školy volají, tak kde jinde vybrat tu správnou plaveckou výbavu než u nás - v největší plavecké speciálce. Podívejte se, co budete potřebovat v našem přehledu.

Plavecké potřeby pro děti

 

  Každé dítě musí udělat mnoho temp, než dostane svoje "mokré" vysvědčení. Pryč jsou doby, kdy šly pořídit jen "nějaké" plavky. V dnešní době je na školní plavání velmi často povinná i plavecká čepice a důrazně doporučovány jsou i plavecké brýle.

Plavky

Plavky jsou úplným základem pro školní plavání, bez nich by to bohužel nešlo. Nabídka je vcelku pestrá. Holky i kluci si můžou vybrat z mnoha různých střihů, barev a zajímavých motivů. Pro holky doporučujeme koupit jednodílné plavky. Při skákání do vody jim nebudou padat a lépe se v nich plave. Dobrou volbou jsou jednodílné plavky od značky Speedo, Arena nebo Funkita. Funkita je dražší, ale z vlastní zkušenosti můžeme říct, že plavky vydrží i několik let každodenního používání + mají krásné barevné motivy. Levnější varianty dělá značka Aqua Sphere, se kterou ale taky neuděláte chybu.

Konkrétní plavky na obrázku:

Dívčí plavky Arena Neon Glitch Light Drop Back One Piece Junior

Arena Girls Swimsuit V back

Speedo Flipper Phone Allover VBack Girl

Nike Hydrastrong Multi Print Girls

Pro kluky doporučujeme plavecké plavky, které se dělají hned ve třech různých variantách. Dlouhé nohavičky, krátké nohavičky nebo slipové plavky. Všechny jsou stejně dobré, jde jen o to na co jsou kluci zvyklí a v čem se budou při plavání cítit lépe. Tady jsou opět dobrou volbou značky Arena a Speedo. Levnější variantou je značka Aquafeel, která má moc hezké vzory a dělá hlavně nohavičkové plavky.

Konkrétní plavky na obrázku:

  Speedo HyperChromatic ALV JammerBoy

Speedo Digital Allover V-Cut Jammer Boy

Chlapecké plavky Aquafeel Watercolors Minishort Boys Multi

Aquafeel Graffiti Short Boys Multi

Arena Boys Shading Swim Brief Neon Blue

Čepička

Pro holky s dlouhými vlasy je to skoro samozřejmost, ale jsou plavecké školy, které čepičku vyžadují u všech dětí. Čepičky se dělají v mnoha velikostech, barvách a s různými motivy. Určitě doporučujeme vzít dětskou čepičku, normální by mohla dětem padat.

My doporučujeme:

Dětská plavecká čepička BornToSwim Shark Junior Swim Cap

Dětská plavecká čepice Swimaholic Junior

Tip: 2 dny před plaváním nemyjte dětem hlavu šampónem, čepička pak bude méně padat

 

Plavecké brýle

Tahle volba už je čistě na vás. Brejličky jsou určitě dobrá volba, pokud je ovšem správně vyberete a nebudou dítěti spíš na obtíž. Správně vybrané brejličky sedí na očích i bez pásku přes hlavu (tzn. když brejličky přitlačíte k očím, tak se přicucnou a chvilku budou držet, pokud se nepřicucnou nebo hned spadnou, tak do nich bude s největší pravděpodobností téct voda). Důležité je se ujistit, že brejličky nikde netlačí a že mají správně nastavený pásek. Potom si děti můžou užít plavání bez pálení očí z chlóru. No a vám se domů vrátí spokojené dítě a ne angorský králík s červenýma očima.

Návod jak vybrat plavecké brýle najdete zde.

My doporučujeme:

Plavecké brýle Arena spider junior

Dětské plavecké brýle Aqua Sphere seal kid 

 

Ručník

Samozřejmostí je také ručník, do kterého se po plavání utřou. Určitě bude stačit ten co máte doma. Kdybste si to ale rozmysleli, neuděláte chybu s rychleschnoucím ručníkem z mikrovlákna.

Pantofle

Pantofle jsou také čistě vaše volba. Je ovšem dobré připomenou, že pantofle na bazéně nejen zabraňují uklouznutí, ale také částečně ochrání před kožním onemocněním jako jsou třeba bradavice.

Igelitka?

A do čeho ty věci dát? Igelitkám na bazéně už odzvonilo a pokud chcete mokré věci do něčeho dát, tak určitě zvolte tento praktický prodyšný vak, který určitě využijete i po skončení plavání, třeba na věci na tělocvik.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě