Jak vybrat kojenecké plavky?

 
Nejčastější otázka před plaváním s malými dětmi je výběr vhodných plavek nebo pleny na plavání. Co je nejvhodnější varianta? Bude se dítěti plavat lépe v plínce nebo v plavkách?
 

Proč zvolit neoprenové plavky oproti pleně?

Vysvětlení je velice prosté. Plena narozídl od plavek nasákne vodou a ztěžkne. Tím je miminko více ponořené a jeho těžiště se nepřirozeně posouvá do oblasti kde je ztěžklá plena.  Tím pádem není docíleno správné polohy těla. Při použití neoprenových plavek je tomu naopak. Těžiště dítěte je správné a to napomáhá tak správné technice plavání.
 
 

Zvládnou plavky velkou nehodu?

U miminek a malých dětí je důležité vybírat plavky, které nepropustí velkou nehodu do bazénu a vy i dítě si užijete bezstarostné plavání. Tomu naprosto odpovídají plavky Splash About a Swimaholic. Pod tyto plavky není plena potřeba dávat a bylo by to spíše nežádoucí. Naopak Finis plavky jsou potřeba u miminek kombinovat s plenou kvůli případné velké nehodě.
 

Plavky s vložkou Duo

Díky vnitřní všité vložce vyrobené z příměsí stříbra, poskytují tyto plavky duo dokonalou ochranu proti bakteriím, plísním, patogenům, virům a parazitům. Stříbro zvyšuje antibakteriální účinek chloru ve vodě. Vnitřní vložka je navíc velmi šetrná k pokožce kojenců.
 
 

Co plavky a malá nehoda?

Pořád zmiňujeme pouze velkou nehodu, jak je to malou? Plavky Splash About a Swimaholic jsou vyrobené z neoprenu, který dítě i trošku zahřeje. Neopren propustí moč z 60%. To ale vůbec nevadí, protože chlór v bazénech si s tím poradí.
 

Jak vybrat vhodnou velikost?

Plavečky pro vaše nejmenší vybírejte podle velikostní tabulky. Důležitější než věk jsou míry přes pas a stehýnka. Vybírejte plavky "na míru" nikoli větší s tím, že do toho dítko "doroste". Protože by se jednoduše mohlo stát, že plavky pak správně vše nezadrží a u příliš velkých plavek vám nehoda proteče.
 

Tip na závěr:

Vyberte malému plaváčkovi i vhodné pomůcky pro první tempa


Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě