Plavecká bójka a suchý vak v jednom

Nejen v době covidové, ale i v zimních měsících mnoho plavců používá plaveckou bójku. Plavecká bójka a suchý vak jsou již skoro nedílnou součástí plavaní na otevřené vodě. Zajímá vás, proč si takovou bójku pořídit také?

Plavecká bójka

Je čím dál více oblíbeným doplňkem k venkovnímu plavání. Plavci, kteří používají osobní plaveckou bójku a suchý vak v jednom, tak mají pod kontrolou nejen svoji bezpečnost, ale i osobní věci, které si do bójky uloží. Naštěstí není k dostání jen jeden druh plavecké bójky, ale můžete vybírat z různých variant a velikostí. O jednotlivých bójkách a jejich rozdílech jsme psali v jiném článku.

Plavecká bójka Swimming Dry Bag Buoy

Používáním plavecké bójky si zajistíte potřebnou bezpečnost na otevřené vodě, která vám může i zachránit život. Díky ní jste totiž dobře vidět - to zajistí výrazná barva bójky. Pro všechny různé lodě, čluny, vodní skútry a ostatní plavce jste totiž dobře viditelní, a proto se vám mohou včas vyhnout. Když používáte zároveň plaveckou bójku a suchý vak v jednom, tak jste nejen dobře vidět, ale zároveň máte jistotu bezpečně uložených osobních věcí, které máte stále v suchu a u sebe. 

Plavecká oranžová bójka a suchý vak Swim Secure Dry Bag

Je skvělý pocit, že se můžete věnovat jen plavání a nemusíte myslet na to, jestli jsou na břehu vaše osobní věci v pořádku. Pokud se vydáváte sami na otevřenou vodu a vaši blízcí o vás mají strach, tak je můžete uklidnit - bójka slouží zároveň jako „plovák“, v případě potřeby se o ní můžete i přidržet a odpočinout si. Plavecké bójky mohou používat i děti. Nejedná se však o záchranářskou pomůcku jako třeba kruh.

Jak bójka a suchý vak funguje

Pokud si pořídíte jednoduchou bójku, tak ta neposkytuje úložný prostor. Je třeba si přečíst popis, abyste náhodou nevybrali špatně. Každý plavec má jiné potřeby a preferuje trochu něco jiného. Bójky s úložným prostorem mají dvě komory. Do jedné vložíte své drobnosti a druhou dofouknete. Bójku si připnete k pasu pomocí pásku, který je nastavitelný a můžete plavat. Máte takovou voděodolnou tašku, kterou za sebou táhnete po vodě. Plavecké bójky jsou různých rozměrů nebo v jedné univerzální velikosti. 

Většina bójek má oranžovou barvu, ale některé jsou dostupné i v jiných výrazných barvách. Vyrobeny bývají z PVC a nylonu. Na povrchy mohou být použity i speciální voděodolné nátěry. Švy jsou nejčastěji zatavené nebo prošité. Plavecké bójky využívají také otužilci při otužování.

Vyzkoušejte na vlastní plaveckou „kůži“, jak tyto bójky fungují. Pokud si nejste jistí, zda je bójka pro vaše potřeby vhodná, tak si ji můžete pro začátek zapůjčit a vyzkoušet třeba na závodech nebo jen tak ve vodě. Vyfouknutá bójka se vejde všude a nezabírá mnoho místa.

Plavecká bójka oranžová a pantofle k vodě Aqua Sphere Asone blueVšechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě