Reprezentant Tomáš Franta testuje odporový pás Mad Wave

Kdo jiný by měl testovat naše plavecké pomůcky, než top čeští reprezentanti? Swimaholic a znakařský machr Tomáš Franta si pro svou recenzi vybral odporový pás Mad Wave. Jak se mu s touto zajímavou pomůckou plave a jak ji doporučuje zařadit do tréninku? Čtěte a všechno se dozvíte.

Plavecký odporový pás Mad Wave

Podstatou používání odporových pomůcek je získání síly záběru a budování svalové hmoty. Je možné je použít v jakékoliv části sezóny, jak na začátku, kdy se s nimi plavou delší vzdálenosti v anaerobním tempu, nebo také na konci sezóny, kdy se vzdálenost zkracuje a tempo plavání je maximální. Já zařazuji odporové pomůcky před hlavní sérií, abych získal sílu a dostal se do vyššího tempa. Samozřejmě s nimi neplavu každý trénink, záleží na trenérovi, kdy uzná za vhodné je používat.

Osobně doporučuji zátěžový pás od MadWave. Rychle se připíná a je pohodlný kolem pasu. Vytváří odpor, který je potřeba a nepřekáží při kopání, ani při záběru paží. Je možnost posouvat s kalíšky, takže když se mění plavecké styly v sérii, tak si je můžete rychle přesunout na břicho, nebo na záda tak, aby kalíšky byly vždy pod vodou a stále vytvářely odpor.

Na závěr bych chtěl dodat, že zátěžové pomůcky jsou vhodné spíš pro hodně pokročilé a závodní plavce. Není to taková sranda, jak to vypadá a odpor je dost značný, tudíž plavcům, kteří ještě neovládají správnou techniku, by mohlo používání odporových pomůcek uškodit a nemělo by to takový účinek, jaký by mělo mít.

Příklad série na začátku sezóny:

12x50 s pásem (25 Z/K tempem 200 + 25 volně) interval 60 s

Příklad série na konci sezóny:

4x50 s pásem (20 Z max. + 30 volně) interval 75 sVšechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě