Škola znaku - znaková souhra

Máme pro vás poslední díl naší trilogie, a tímto uzavřeme naší Školu znaku. Podívejte se, jak má vypadat znaková souhra a završte úspěšně svoje snažení

Znaková souhra

Pokud jste se už naučili správně kopat nohama a zvládli jste znakové paže, tak už schází jenom to dát správně dohromady. V našem videu, které uzavírá znakovou průpravu vše uvidíte. Při znakové souhře je nutné mít správně zvládnuté nácviky nohou a paží. Pokud toto ještě nezvládáte, tak počkejte se souhrou až si budete jistí. 

Znak začíná již po odrazu splýváním, kdy navážete nohama a přidáte paže. Zní to jednoduše, ale pro toho, kdo ještě nikdy znak neplaval to mohou být krušné chvilky. Ale nebojte se, to zvládnete! Pokaždé, když vám něco nepůjde, tak se vraťte zpátky k základním technikám a nácvikům. Nebojte se použít i plavecké pomůcky, které vám pomohou získat jistotu.

Nejčastější chyby se vyskytují ve fázi přenosové, záběrové a v časovém průběhu pohybového cyklu. K nápravě slouží řada cvičení, která uvidíte ve videu (nenechte si ujít na závěr také znakový bonus). Pozor si dejte na polohu hlavy, souměrnost v záběru a držení těla v podélné ose, aby vám nedocházelo ke trapnému momentu vplutí do vedlejší dráhy nebo naražení do kraje bazénu. Ideální je, aby na vás dohlédla zkušená trenérka a vy si byli jistí, že plavete opravdu správně. 

Už na nic nečekejte, informace máte, tak ať vidíme v bazénech více plavců plavat znak! A nezapomeňte si zaškrtnout odběr, abyste byli stále v obraze. Ať vám to plave.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě