Vše, co jste chtěli vědět o skupinovém plavání, ale báli jste se zeptat

Přemýšleli jste někdy o tom, že byste vyzkoušeli skupinové plavání, ale nevíte, jak to tam probíhá a kdo navštěvuje tyto tréninky? Natočili jsme pro vás video, kde budete mít možnost krátce do takového tréninku vhlédnout.

Výhody skupinového plavání

Plavání ve skupině má mnoho výhod. Dalo by se říci, že je skoro pro každého, kdo se potřebuje nejen naučit správně plavat, ale i problém s pravidelností tréninku. Když víte, že na vás někdo čeká a počítá s vámi, tak je to jistý závazek, než když chodíte sami a zrovna nemáte náladu, nebo chuť jít plavat. Dále zde figuruje i stránka finanční - mám to zaplacené, tak teda jdu.

Vhodná výbava

Když už se rozhodnete, že se na takový trénink vydáte, tak je dobré neztrapnit se už na začátku tím, že vám budou chybět potřebné věci na plavání. Na plavky a brýle snad nezapomene nikdo. To se moc nestává, ale co třeba lahev s pitím? Je mylné se domnívat, že když na bazénu nemám žízeň a všude je vlastně plno vody, tak nepotřebuji dodržovat pitný režim. Naopak! I ve vodě se potíte a ztrácíte rychle tekutiny.

Zvláště pro ženy je vhodné používat při plavání čepici. Pokud máte dlouhé vlasy, tak myslete na to, že budete potřebovat čepici, která je vhodná pro dlouhé vlasy. Základní výbavu plavce uzavírá ručník. V ideálním případě je dobré mít po ruce ručníky dva - jeden "manipulační" na který si sedám, abych nesnižoval třením životnost plavek (zvláště u dražších nebo závodních plavek) a druhý, kterým se osuším po závěrečné sprše. Ručníků je mnoho druhů, a proto záleží na každém z nás, který si zvolí.  

Insiprace na závěr 

Ještě stále nevíte jestli je to pro vás? Nebo potřebujete více inspirace, proč plavat? Připomeňte si naše rozhovory s plavci a nevzdávejte se. Držíme s vámi tempo a budeme vás podporovat na cestě plaveckým životem.

A pokud teprve s plaváním začínáte, máme pro vás i rady jak s kondičním plaváním začít.

Další videa objevíte u nás na Youtube a mrkněte se i na náš Facebook a Instagram ať vám nic neunikne.Všechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě