Jak správně plavat prsa?

Už několikrát jste se na našem blogu setkali s tezí, že plavat paní radovou není úplně to pravé ořechové. Ač je plavání obecně zdraví prospěšné, tato technika naopak namáhá krční páteř a kvůli špatné poloze těla nás tento styl brzdí a zpomaluje. A ani jedno z toho při plavání nechceme. Jak tedy správně na prsa vyzrát?

3 nej plaveckého způsobu prsa

Na úvod si ale řekněme něco málo o plaveckém stylu prsa. Jde pravděpodobně o jeden z nejstarších plaveckých způsobů, který je rovněž také nejpomalejší. Z čehož logicky vyplývá i to, že rovněž spotřebovává mraky energie. Také jde ovšem z nějakého důvodu o jeden z nejrozšířenějších plaveckých způsobů, s kterým se na bazénu setkáte v podstatě denně.

Jaké pomocníky zvolit?

Deska

Pro trénink nohou je jistojistě skvělým pomocníkem deska. Díky ní získáte oporu paží a můžete se tak s klidem věnovat kopu. Tu vyrábí nespočet značek, např.: Swimaholic, Speedo, Funky atp. 

Piškot

Piškot je skvělý pomocník jak na trénink paží, tak i prsového kopu. Pro trénink paží ho buďto dáte mezi nohy a plavete pak pouze ruce, nebo ho můžete mít střídavě v jedné a druhé ruce. Pro trénink kopu pak může plnit funkci desky, nebo vám může pomoct zmenčit mezeru mezi stehny. Vyrábí ho například BornToSwim, Finis, Arena či Swimaholic.

Packy

Pro lehce pokročilejší jsou pak skvělým pomocníkem packy. Ty vám pomohou uvědomit si záběr paží, správnou polohu rukou a posunou vás zas o kus dál. Na trhu je pak najdete např. od značek AquaSphere, MadWave nebo Finis.

A kdyby jste chtěli vědět o plaveckých pomůckách víc, můžete si přečíst náš článek.

A teď praxe!

A teď se pustíme do praxe. Připravili jsme pro vás v rámci naší plavecké školy celkem tři díly, které by vám měly dopomoci k tomu, abyste správně plavali prsa. První díl se týká práce nohou, druhý práce rukou a v tom třetím se dozvíte, jak na souhru rukou i nohou. Tak hurá do toho!

 

Jak na nohy?

Jak na ruce?

SouhraVšechny kategorie

Přijďte navštívit naše prodejny

Praha

Vladivostocká 1460
Praha 10 - Vršovice
Zobrazit na mapě

Brno

Palackého třída 27
Brno
Zobrazit na mapě

Ostrava

Gen. Sochora 1378
Ostrava - Poruba
Zobrazit na mapě

Plzeň

nám. Generála Píky 2025/1
Plzeň
Zobrazit na mapě