Nenechte se omezovat horším zrakem. Koukejte pod vodou, i když máte dioptrie. Poradíme vám jak si brýle vybrat.
Plavecký spolek Shut up and swim! sdružuje plavce i neplavce všech úrovní a věku. Specializujeme se jak na individuální lekce, které jsou vhodné pro plavce od 5ti let, tak skupinové lekce, zaměřené pro úplné neplavce, kondiční hobby plavce až k profesionáním plavcům, kteří trénují na závody. Lekce jsou vedeny vzdělanými trenéry s osobním přístupem. Tréninky v angličtině jsou samozřejmostí.
Léto a voda, koupaliště, moře a jezera neodmyslitelně patří k sobě. Dospělým poskytují především osvěžení potřebné v horkých dnech, zatímco pro děti jsou zejména zdrojem zábavy. Abyste o vaše malé plaváčky nemuseli mít strach, poříďte jim výbavu pro první tempa a užijte si společně letní pohodu!
Harmonizační plavání pro těhotné je ideální relaxací pro ženy v jakékoliv fázi těhotenství, protože kde jinde by i devítiměsíční bříško mělo být menší překážkou, než ve vodě? O výhodách jsme si popovídali s Danou Lesovou, instruktorkou plavání pro těhotné z plavecké školy Ve vodě doma.
Plavky musí výborně sedět, nesmí se nikde krčit a nesmí nikde plandat. Problém je, že na trhu je více výrobců a jejich číslování se může lišit, aby pro vás byl výběr jednodušší, nabízíme přehledně velikostní tabulky tří největších výrobců plavek.
Sportovní plavky, to je něco uplně jiného, než když si v běžném obchodě koupíte bikiny či koupací šortky. Sportovní plavky jsou vlastně sportovní pomůckou, a tedy něčím, co si musíte pořádně vybrat, co vám musí skvěle padnout, abyste se při plavání cítili příjemně a pohodlně.
Proč mají pánské plavky různě dlouhé nohavičky? Jak se rychle zorientovat v nabídce plavek? Podívejte se, co nabízí pestrý plavecký trh a z čeho můžete vybírat.
Jak se správně orientovat v plaveckých čepičkách a proč jsou některé dražší a vypadají jinak? Pojďte se podívat, jaké mají čepičky střihy a jak se vyrábí.
Plavecké čepice se vyrábí z různých materiálů. My vás provedeme těmi nejznámějšími, nejvíce kupovanými a používanými. Každý z nich má své výhody i nevýhody.
Plavecký šnorchl, stejně jako další plavecké pomůcky a vybavení, potřebuje určitou péči, aby vám byl společníkem v bazénu po dlouhou dobu. Primárně má šnorchl rád sucho a tmu. A co dál potřebuje?
Před tenisem, volejbalem, běháním či posilováním je vhodné se rozcvičit. Proč by plavání mělo být výjimkou? Ačkoliv je plavání k lidskému tělu velmi šetrné, jedná se stále o fyzickou aktivitu, která dá vašim svalům zabrat, a proto je dobré je všechny před skokem do bazénu protáhnout, uvolnit a prohřát.