Plavecké packy jsou skvělým pomocníkem pro zpestření tréninku, zlepšení techniky a posílení horních svalových partií. Pacek je však více druhů, podívejte se, po kterých sáhnout na první tempa, a po kterých jako zkušený plavec. Jaké jsou typy a v čem se liší?
Chtěli byste zhubnout, ale při běhání vás bolí kolena, při jízdě na kole máte ztuhlá záda a ta jedna maličká brzda na in-line bruslích ve vás opravdu nevzbuzuje důvěru? Tak pojďte plavat!
Plavecké ploutve jsou skvělým společníkem pro začínající i zkušené plavce. Zpestří váš trénink, urychlují plavání a pomáhají správné poloze těla ve vodě. Víte, jaké ploutve si vybrat, aby byl trénink radostí a ne utrpením?
Plavecká čepička je skvělým společníkem pro všechny plavce, a to bez ohledu na jejich výkonnost. Již dávno neplatí, že kdo plave v bazénu s čepičkou, musí být závodní plavec. Plaveckých čepiček je celá řada, různých materiálů, barev, vzorů i velikostí. Pojďte se podívat, proč si čepičku pořídit a jak vybrat tu správnou.
Když otěhotníme, změní se náš život, naše tělo a dokonce i náš životní styl. Dostáváme se do situace, kdy potřebujeme trochu zpomalit a co nejvíce se uvolnit. Vedle zdravých stravovacích návyků bychom měly v těhotenství často cvičit, ale když bříško začne růst je to stále těžší a těžší. Proto ze své zkušenosti doporučuji plavání.
Není snad nic nepříjemnějšího, než když vyrazíte do bazénu, skočíte do vody, uplavete první dva bazény a nic nevidíte. Následuje neustálé máčení brejliček a neskutečná frustrace po celou dobu tréninku. Řešení existují dvě - nové plavecké brýle nebo antifog spreje.
Všichni to asi moc dobře známe, budíček v 5 hodin ráno, rychle vyskočit z postele, mezitím do sebe nasoukat alespoň nějakou malou snídani a hurá na bazén. Z bazénu opět v rychlosti do sprchy a vzhůru vstříc novému dni, ať už v práci či ve škole.
Předsevzetí. Slovo, které nám vyvstane na mysli takřka automaticky, když se chýlí konec starého roku a blíží se začátek roku nového. Mnozí tomuto slovu nepřikládají takřka žádnou váhu, jiní naopak vnímají nástup nového roku jako ideální čas, kdy na sobě začít pracovat, a proto si plánují, jakých změn dosáhnout. Otázkou ale je, jak si stanovit své cíle a hlavně, což je důležitější, jak u nich vytrvat.
Nezáleží, jestli trénujete jen tak pro radost, chcete se udržet ve formě a dělat něco pro své zdraví, jste plavecký nadšenec, co by jednou rád zkusil například masters závody, nebo se snad chystáte na triatlon. Mít nad sebou v bazénu trenéra má určitě spoustu pozitiv. Jsou totiž věci, které ani z knížek nenačtete. Vybrali jsme pro vás několik důvodů, proč si někoho takového najít.
Pojďte si s námi zavzpomínat na časy, kdy se pod Barrandovskými terasami koupali Pražané na jedné z tehdy nejkrásnějších plováren Evropy. První díl série "Život a smrt bazénů" je tady.